Davutoğlu’ndan Erdoğan’a çağrı: Derhal görevden al

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin’e yönelik sözlerini eleştirdi.

Davutoğlu, “Aynı odada baş başa Filistin için ağladığımız sayın Erdoğan’ın bugünkü haline ben ağlıyorum. Ama aynı Erdoğan daha doğrusu AK Parti’nin kongresindeki açıklamasını dinlediğimde, yarabbi ne hale düşülmüş, kim yazdı bu konuşma metnini diye düşündüm. 20 yıldan sonra böyle bir konuşma metnini Türkiye Cumhurbaşkanı’na yaptırmaktan daha büyük bir rezalet olamaz. Filistin yanıyor, Mescid-i Aksa İsrail postalları altında çiğneniyor ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Filistin’e atıfta bulunmadan ‘İsrail’deki olaylar’ diyor. İsrail değil, Filistin orası. Nasıl böyle bir aymazlık olabilir. Kim yazdıysa bu konuşmayı sayın Erdoğan’a, derhal görevden alınmalı” diye konuştu.

Davutoğlu, AKP Kongresinde parti üst yönetiminde yapılan değişikliği de “tasfiye” olarak niteledi.

“DERHAL GÖREVDEN ALIN”

Davutoğlu, “Eğer tasfiye varsa gerçekten, ben tasfiyeyi görüyorum, o zaman bu tasfiyeye gerekçe teşkil eden dosyalarla ilgili de mutlaka hukuk sürecinin başlatılması lazım. Nurettin Canikli’nin FETÖ borsası ile ilgili iddialar var. Sayın Binalı Yıldırım ile ilgili son dönemde Varlık Fonu etrafında yapılan tartışmalar var. İngiltere’de bir kişinin hâlâ tutuklu olduğu konusunda iddialar var. Süleyman Soylu ile ilgili iddiaların ise önü arkası belli değil. Sayın Erdoğan şöyle bir yol benimsedi. Kendi bakanlığına dezenfektan satan bakanı teşekkür edip gönderdi. AK Parti kendini temizleyecekse gerçek anlamda temizlemeli” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x