Galatasaray gruptan nasıl çıkar; işte tüm ihtimaller

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turu için artık fotoğraf netleşiyor. A Grubu’nda Bayern Münih, Manchester United ve Kopenhag ile mücadele eden temsilcimiz Galatasaray, bu akşam İngiliz ekibi Manchester United’ı Rams Park’ta konuk etti ve rakibiyle 3-3 berabere kaldı.

İşte Bayern Münih’in tur atlamayı garantilediği gruptaki tüm ihtimaller ve Galatasaray’ın gruptan çıkması için oluşması gerekenler;

1 – Galatasaray, grubun son haftasında Kopenhag’ı mağlup etmesi halinde diğer maçların sonucuna bakmadan adını bir üst tura yazdıracak.

2 – Galatasaray, Kopenhag ile 3-3 ya da daha yüksek gollü skorlarla berabere kalır ve Bayern de Manchester United’ı mağlup ederse sarı – kırmızılılar bir üst tura yükselecek.

3 – Galatasaray, Kopenhag ile 3-3 ya da daha yüksek gollü skorlarla berabere kalır ve Manchester United da Bayern karşısında sahadan eşitlikle ayrılırsa sarı – kırmızılılar bir üst tura yükselecek.

Olumsuz senaryo

1 – Galatasaray’ın Kopenhag’a yenilmesi durumunda Manchester United da Bayern’e kaybederse bir üst tura Danimarka temsilcisi çıkacak. Sarı – kırmızılılar, grubu 3. sırada tamamlayacak ve UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanacak.

2 – Galatasaray, Danimarka’da rakibiyle 2-2 ve daha alt gollü skorlarla berabere kalırsa ve Manchester United da Bayern’i mağlup ederse sarı – kırmızılılar Avrupa’ya veda edecek. Kopenhag, UEFA Avrupa Ligi’ne gidecek ve Manchester United ise 2. sırada yer alarak bir üst tura çıkacak.

3 – Galatasaray; Kopenhag’a mağlup olur, Manchester United da Bayern ile berabere kalırsa sarı – kırmızılılar adını UEFA Avrupa Ligi’ne yazdıracak. Kopenhag, yoluna Şampiyonlar Ligi’nde devam edecek. Manchester United ise grubu son sırada tamamlayacak.

4 – Galatasaray; Kopenhag’a yenilir, Manchester United da Bayern’i mağlup ederse Danimarka temsilcisi adını bir üst tura yazdıracak. İngilzi ekibi UEFA Avrupa Ligi’ne gidecek, sarı – kırmızılılar ise son sırada yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x