Pakistan’da patlamalar: En az 57 kişi hayatını kaybetti

Pakistan’ın güneybatısındaki Belucistan eyaletinde patlama meydana geldi. İntihar saldırısı olduğu ihtimali üzerinde durulan patlamada 52 kişi hayatını kaybetti, 50’den fazla kişi yaralandı. Patlamayla ilgili yapılan ilk açıklamada ölü sayısı 13 olarak açıklanmıştı.

Reuters’a konuşan yerel polis yetkilisi Javed Lehri, saldırının bir ‘intihar saldırısı gibi göründüğünü’ söyledi. Lehri’nin açıklamasına göre, bombacı, Komiser Yardımcısı Nawaz Gishkori’nin aracının yakınlarında üzerindeki bombayı infilak ettirdi. Anadolu Ajansı, konuyla ilgili haberinde, Belucistan eyaletinin Mastung bölgesinde bir cami yakınında Mevlit Kandili için toplanan kişilerin bulunduğu alanda bomba patlatıldığını aktardı.

HANGU BÖLGESİNDE İKİNCİ PATLAMA: 5 ÖLÜ, 12 YARALI

Hayber Pahtunhva eyaletine bağlı Hangu bölgesinde bir camide intihar saldırısı düzenlendi. Caminin çatısının çöktüğü ve 30 ila kırk kişinin enkaz altında kaldığı değerlendirilen ikinci patlamada ise ilk belirlemelere göre biri polis beş kişi öldü, 12 kişi yaralandı.

Saldırıları henüz üstlenen olmazken, Pakistan geçici hükümeti Başbakanı Anvarul Hak Kakar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saldırıları kınadı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x