Limak, Barcelona stadınIN inşası için yaklaşık 1000 işçiyi de Türkiye’den götürdü

Gökmen Mert KURAL’ın özel haberi

2026 yazında sona ermesi öngörülen proje ile stadın kapasitesi de 105 bine çıkacak, üzerine de 50 bin metrekarelik bir çatı kurulacak.

NE KADAR ERKEN, O KADAR BONUS

İspanya’nın en çok ziyaret edilen ikinci müzesi unvanına da sahip Spotify Camp Nou her yıl iki milyon kişiyi ağırlıyor. Bu da yaklaşık yılda 50 milyon euroluk gelir anlamına geliyor. Hal böyle olunca 90 bin kişilik stadın inşaatı da zamanla daha değerli hale geliyor.

Limak ve Barcelona yönetimi arasında imzalanan anlaşmada zamanın önemi her iki tarafı da motive edecek türden. projede belirlenen takvimde gecikmenin cezası olduğu gibi, işleri erken bitirmenin veya hızlı ilerlemenin de ödülü var. Bunlardan biri de önceki gün verildi.

Stadyumun hazır hale geleceği kasım 2024’e kadar projenin yüzde 65’inin bitirilmesi şartı var. İşte bu noktada Barcelona, kesenin ağzını açtı ve hızlı ilerleyen Türk şirketine ikramiye ödemeye karar verdi. Projedeki bazı alanların belirlenen takvimden önce tamamlanmasından dolayı Barcelona, Limak’a 1 milyon Euro prim ödemeye karar verdi.

patronlardunyasi.com

İLGİLİ HABERLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x